• שלמה יצחקי

למה גישור?

חסכון במשאבים

יש לך סכסוך ואתה מבקש לצמצם ולחסוך באמצעים לפתרונו בחר בהליך הגישור. כך תחסוך בכסף שהרי רוב הגישורים מסתיימים בישיבה אחת או מספר ישיבות מצומצם. כך גם בחסכון בזמן שהרי סכסוך משפטי שנתון להכרעה בערכאה שיפוטית אורך זמן. זאת בנוסף למשאבים הנפשיים הנדרשים של צד להליך שיפוטי שהם רבים ומזיקים.

חסיון ההליך

כמו כן אינך רוצה להביא את הסכסוך לידיעת הכלל בשל פומביות הדיון בערכאה שיפוטית. זאת לעומת הליך הגישור שהוא חסוי שכן מידע שייחשף במהלך הגישור לא ייחשף לאף אחד.

שליטה בתוצאה

אתה גם מבקש לשלוט בפתרון הסכסוך ולא להשאירו להכרעה בערכאה שיפוטית. "במשחק סכום אפס", הכול או לא כלום, אלא פתרון שתוכל לשלוט בו ולהחליט כיצד להגיע אליו. הפתרון יכול להתאים לך אישית וכך גם לזולתך שאיתו אתה מצוי בסכסוך. בגישור אין אשמה או חוסר אשמה הצדדים הם השולטים בהליך. יש וודאות בתוצאה ובפתרון.

יתרונות גמישות ההליך

אתה מבקש להציג את טענותיך באופן לא נוקשה לפי סדרי דין וראיות. כך בהליך הגישור יש לך פתחון פה ללא הגבלה כלשהי.

הגישור מזהה אינטרסים וסוגיות מה שהליך משפטי בערכאות לא תמיד עושה. שכן הצדדים משתפים במידע (לפחות את המגשר) מה שעשוי להוביל להבנה טובה יותר של הנושאים שמשפיעים על היחסים שבין הצדדים. דבר זה של הבנת הנושאים והאינטרסים יכול להוביל לפתרון הנושאים שחשובים לצדדים ולא רק את המחלוקת המשפטית הבסיסית.

עם זאת תמיד קיימת וזמינה נקודת היציאה מהליך הגישור וחזרה בשימוש בהחלטת ערכאה שיפוטית. שכן השליטה בהליך ובתוצאתו מצויה בידיך. לא מוצאת חן בעינך התוצאה המסתמנת - אפשר לסגת מההליך.

זאת ועוד, במסגרת יחסים מתמשכים כמו למשל ביחסי עבודה הליך הגישור הוא המשכו של המו"מ בדרך אחרת המונע עוגמות נפש ופותח פתח ליחסים טובים יותר בעתיד, עם תקשורת משופרת שיכולה להוביל לפתרונות משביעי רצון לשני הצדדים.

20 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ראיון למגזין "עדיף" כממונה ראשי על יחסי עבודה

כותרת עו"ד שלמה יצחקי: "התרומה של ארגוני המעסיקים להתפתחויות בתחום העבודה מאוד משמעותית וחשובה" כותרת משנה "הם היו בחוד החנית והובילו תהליכים שבעקבותיהם הממשלה הלכה", מסביר מי שהיה במשך 22 שנים מנהל ה

כתבו עלינו

ת"ב 25064-12-18 בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו המבקשת: אסותא מרכזים רפואיים בע"מ ע"י ב"כ: עו"ד תדמור המשיבה: הסתדרות העובדים הכללית החדשה ע"י ב"כ: עו"ד פרנקו כב' השופטת שגית דרוקר: פסק דין זה עני